Meie kiriku jumalateenistusele ja üritustele on oodatud kõik vaatamata sellele, kas nad on koguduse liikmed või millise koguduse liikmed nad on. Kirik on kõikidele avatud kodu, kus igaüks peaks saama tunda end hästi ja oodatuna. Sellegipoolest võib inimesel, kes tuleb esimest korda kirikusse, tekkida küsimus, kuidas siin olla või käituda. Kindlasti ei maksa karta ega arvata, et tuleb tingimata kramplikult täita mingeid reegleid. Esmajoones aitab kuldreegel: seda, mida teeksid / ei teeks teise inimese kodus, tee / ära tee ka kirikus.

Ristimine

Kiriku liikmeks saadakse ristimise kaudu. Metodisti kirik ristib nii väikelapsi kui ka täiskasvanuid, kuna Kristust vajavad igas vanuses inimesed. Ristimine on sakrament, st Jumala nähtamatu armu nähtav märk. See on kristlase teekonna algus, mil Jumal sünnitab inimese Püha Vaimu kaudu uuesti ja inimene liidetakse Piibli väljendit kasutades Kristuse ihuga, st kogudusega. Kuna ristimine on Jumala tegu, saab see toimuda ainult üks kord elus.

Ristimise eelduseks on inimese usk – lapse ristimisel Kiriku ning vanemate ja ristivanemate usk, täiskasvanu puhul tema enese usk ja tahe saada ristitud. Lapse ristimisel peab vähemalt üks vanematest olema kristlane ja ta peab tegema kõik, et kasvatada ristitavat last kristlikus usus.

Ristimissooviga võib julgesti pöörduda koguduse pastori poole.

Konfirmatsioon
Armulaud
Pühapäevane jumalateenistus
Palvus
Piht ja hingehoidlik vestlus
Laulatus
Matus

Kui soovid kiriku elus aktiivsemalt kaasa lüüa

Selleks, et koguduse elus osaleda, ei pea tingimata olema koguduse liige. Siiski, nagu iga perekond on omavahel lähedalt seotud inimeste ühendus, nõnda ka kogudus. Teise perega võib tihedalt suhelda, kuid mingis punktis tuleb paratamatult sisse vahe – nemad on perekond, mina aga siiski väljaspool-olija, mis sest, et väga lähedane.

Et saada kogudusepere liikmeks, tuleb võtta vastu ristimine. Ristimises annab Jumal inimesele vaimuanni, millega ta saab hakata koguduses kaasa teenima. See võib olla muusika, kõnelemine, palvetamine, juhtimine, hoolekanne – mis iganes, tähtis on, et see and on teiste teenimiseks.

Avalikel jumalateenistustel ja muudel sündmustel on tihtipeale keeruline üksteisega lähemalt suhelda. Lähedasemate suhete ehitamiseks ja omavahel südamest südamesse jagamiseks on meie koguduses loodud kodugrupid, kus saab väiksemas ringis ning tihti suurepärase söögi-joogi juures jagada oma muresid ja rõõme ning arutleda elulistel teemadel. Lisaks sellele palvetatakse kodugruppides üksteise ja terve koguduse pärast. Kes on kord kodugrupi-osadust kogenud, ei kujuta oma kristlase-elu ilma selleta enam ette.

Kui tunned kutsumust kirikutööle – vaimulikuks (pastoriks), diakoonia- või sotsiaaltöötajaks, kirikumuusikuks, noorsootöö juhiks, pühapäevakooli õpetajaks vms, tuleb selleks omandada vastav eriharidus. Meie kirik koolitab oma töötegijaid Eesti Metodisti Kiriku Teoloogilises Seminaris, kuid hariduse võib omandada ka mõnes muus tunnustatud õppeasutuses.