Prindi 
Icon

Ülestõusmisaja 4. pühapäev (nädal 15) 11.04.-17.04.2016 (39)

Christian-Woman-Praying-630x320
Ülestõusmisaja 3. pühapäeva jutlus lähtus Johannese evangeeliumist 21 peatükist 1:19. Jeesus ilmus Tibeeriase kaldal jüngritele, kasutades erinevaid suhtlemise keeli, milles jüngrid end järkjärgult suuremale usukogemusele avavad, aru saades, kes on ülestõusnud Jeesus, ja mida ta oma jüngritelt ootab. Peetrus läheb tagasi kalale ja kutsub kaasa ka seitse Jeesuse jüngrit. Peetruse heitlik tagasikäk- kalalkäik kui sümboline vana elu juurde minek,kukub tema juhtimisel kõigi jüngrite jaoks läbi .Siis kohtuvad nad Jeesusega, kelle juhendamisel saab kalavõrk rebenemiseni kõiksuguseid kalu täis püütud. Jeesus, tehes grilli, hoolitseb"teenivas armastuse" oma jüngreid toiduga, kuni nad on öisest rassimisest kosunud. Siis kasutab Jeesuse sõna tervendavat ja ülestõustvat väge, kui küsib Peetruse kinnitust, kas too armastab Teda.Peetruse kõikuvus ja  salgamine(Joh 18:27) saavad kolmekordse armastuse kinnituse ja uuendatud kutse olla Jeesuse järgija(21:19).Jeesus uuendab juhi kutset Peetrusele: hoolitseda usus nii tallede ki ka  tugevamate lammaste eest neid hoides ja toites(21:15-18).
Nõnda kutsub Jeesuse meid kõiki selles armastuse keeles, mida me mõistame, meie seatud ülesanneteks. Jeesus tahab meid teha nendeks, kes kõigepealt armastuse kaudu muutuvad teiste juhtideks, neid oma eeskujuga ja tööga Jeesuse järgimisse juhtides.

Õnnistatud ülestõusmisaega,

Pastor Kaupo Kant
PS
Eelmisel nädalal: 
*Täname 9.aprillil "Armastuse keeled" seminari korraldanuid; Mirjam Tinnot koos kahe Tallinna usuõega ja meie Tanel Kuusikut!
See oli väga armas oluline sündmus nii paaride kui ka kõigi teiste jaoks!Aitäh!...

Gary Chapman oma raamatus,  "Viis armastuse keelt" mis oli ka seminari aluseks, selgitab, et on olemas viis armastuskeelt, mida me igaüks vastavalt oma eripärale kasutame. Need on tunnustussõnad • kvaliteetaeg • kingituste saamine • teenimiskunst • füüsilise puudutuse keel.
Keel, mis tundub sulle loomuomane, võib aga sinu abikaasale täiesti mõistetamatu näida. Raamatust leiab ka  näpunäiteid selle kohta, kuidas oma abikaasa vajadusi paremini tundma õppida.  Meil tuleb partneritena, abikaasadena meil end pidevalt täiendada, et õppida väljendama seda armastuse keelt, mis täidab partneri "armastuse anumat".
* Tänan Kristelit väga erilise tunnistuse eest pühapäeval, Jumal on tema elus viimase kahe nädala jooksul tõesti teinud imelist tööd- ta on tulnud uuestisünni kaudu surmast ellu! Hoiame teda - Jeesuse tallekest - oma eestpalvetes!

Sel nädalal:
*Palvekliinik 11.04. kell 19.00. Tule kõigi oma vajadustega!JUmal on hea ja ta kuuleb palveid!
*Heategevusmüük 12-13.04. on võimalus toetada koguduse tööd, aga ka teenida neid kes vajavad praktilist abi ja palveid oma elus!Olgu Sul indu teenida ja julgustada!
"Aldersgate'i seminarile "Issand, õpeta mind palvetama!" laupäeval, 16. aprillil(ja pühapäeval 17.aprillil), kell 10.30 -20.30 on oodatud kõik, kes tahavad arendada palveoskusi, suhet elava Jumalaga, kogeda vaimulikku kasva, päästete, tervenemist ja uuenemist!
Meiega on ka Pihkva pastor Natalia Tšernova ja tema neli koguduseõde ning samuti pastor Andrus Kask Vilniusest. Tere tulemast kõigile!

Esmaspäev 11.04.
kell 19.00 palvekliinik

Teisipäev 12.04.

kell 8.30 palvekoosolek 
kell 14.00-19.00 heategevusmüük

Kolmapäev 13.04.
kell 10.00 palvekoosolek
kell 12.00-15.00 heategevusmüük
kell 18.30 -20.30 ALFA kursuse kümnes loeng "Kuidas kurjale vastu panna?"
Vaata ka http://alfa.ee/

Neljapäev 14.04.
kell 8.30 palvekoosolek
kell 18.30 Noorteõhtu

Laupäev 16.04.

kell 10.30- 20.30 Aldersgate seminar "Issand õpeta mind palvetama!" koos sõpradega Pihkvast ja Vilniusest.Tere tulemast!
http://www.elupuukeskus.ee/et/uudised/23-vaimulik-ope/203-aldersgate-palveseminar-issand-opeta-mind-palvetama-16-17-aprill-16

Pühapäev 17.aprill

ÜLESTÕUSMISAJA 4.PÜHAPÄEV
kell 11.00 Jumalateenistus. Jätkub Aldersgate'i palveseminar.Teenib Kaupo Kant ja Natalia Tšernova(Pihkva ÜMK) koos koguduse grupiga jt..
Lektsioonid ja palveteemad 
(Allalaetav EMK Kirikukalender 2016 .pdf formaadis) http://www.metodistikirik.ee/images/trykised/kalender/EMK-kalender-2016.pdf
Lektsioonid inglise keeles. http://lectionary.library.vanderbilt.edu/lections.php?year=C&season=Easter

Eestpalves:
Diakooniatöö metodisti kogudustes
Vaimulik kasv uute pöördunute eludes
Koguduse aktiivsest elust kõrvalejäänute usu uuenemine
Hiina http://www.operationworld.org/country/chna/owtext.html

Märksõnad: Teenistused, Jumalateenistused

Welcome 200GBP Bonus at William Hill here.